NABÍDKA ZÁJEZDU ČAROVNÝM MADAGASKAREM

termín: 9. 8. — 22. 8. 2019
CHARAKTERISTIKA ZÁJEZDU
Zájezd na ostrov, kde se za více jak 88 miliónů let geografické odloučenosti od zbytku světa uchovala jinde už dávno vymřelá fauna a vyvinuly se zde četné endemity. Lemuři a kočkovitá fosa jsou jen nejznámějšími reprezentanty madagaskarských unikátů, celých 90% zdejších rostlin a zvířat jinde na světě nenajdeme. Ale nejenom osobitá příroda tvoří svéráz tohoto ostrova. Zdejší kultura, stojící na pomezí Afriky, Indonésie a Polynésie, si dokázala uchovat znaky svoji výlučnosti i přes krátké období francouzské kolonizace. A tak se v madagaskarských vesnicích dosud věří v kouzelnou moc čarodějů, v duchy a v magické obřady. Madagaskar je sice řazen k Africe, po právu je ovšem někdy označován za osmý kontinent. Zájezd je zaměřen na poznání ostrovních krás a unikátní přírody, zařazen je též jednodenní trek v divukrásné přírodě národního parku Isalo a dvoudenní pobyt u moře v dosud téměř panenské vesničce Anakao s možností výletů k přírodním krásám okolí.

Vrcholné atrakce okruhu:
• Trekking v NP Isalo
• Lemuři a jiná zvířena
• Lokální rikšy
• Panenský ostrov Nosy Vé
• Baobaby v Reniale
• Bizarní flóra jižního Madagaskaru
ODLET DO ANTANANARIVA | pátek 9. 8. 2019

Odlet z Prahy do Antananariva s mezipřistáním.

PŘÍLET DO ANTANANARIVA | sobota 10. 8. 2019

Přílet do Antananariva, transfer do hotelu, ubytování.

ANTANANARIVO - ANTSIRABE | neděle 11. 8. 2019

Snídaně. Odjezd scénickou krajinou kopců a rýžových teras na náhorní vysočinu do Antsirabe, třetího největšího města Madagaskaru, vyhlášeného termálními bazénky a rikšami. Nocleh v Antsirabe.

ANTSIRABE – NP RANOMAFANA | pondělí 12. 8. 2019

Snídaně. Ranní projížďka cyklorikšami po městě, poté odjezd do národního parku Ranomafana. Cestou zastávka v městečku Ambositra, vyhlášeného řezbáři. Možnost večerní exkurze do pralesa s pozorováním lemurů, chameleonů a žab. Nocleh v Ranomafaně.

NP RANOMAFANA | úterý 13. 8. 2019

Snídaně. Přírodopisná exkurze do pralesa s pozorováním lemurů, v národním parku Ranomafana žije 12 druhů, z nichž nejcennějšími jsou lemur zlatý a lemur širokonosý. Nocleh v Ranomafaně.

NP RANOMAFANA - RANOHIRA | středa 14. 8. 2019

Snídaně. Odjezd do Fianarantsoy, krátká procházka po Haute-Ville s koloniálními strmými uličkami. Pokračování do Ambalavao, scénického městečko položeného pod žulovými masívy. Návštěva rezervace Anja s výskytem lemurů, kteří jsou přivyklí návštěvníkům a představují tak jedinečnou fotografickou příležitost. Poté odjezd přes planinu Horombe do Ranohiry, odchod do národního parku Isalo, pozorování ikonického západu slunce z Okna Isaly. Nocleh v Ranohiře.

NABÍDKA ZÁJEZDU ČAROVNÝM MADAGASKAREM
NP ISALO | čtvrtek 15. 8. 2019

Snídaně. Celodenní trek vnárodním parku Isalo, který je známý svými scenériemi bizarně erodovaných skalních výchozů i přírodními jezírky. Nocleh v Ranohiře.

RANOHIRA – TULÉAR - IFATY | pátek 16. 8. 2019

Snídaně. Časný odjezd do Tuléaru, střediska jižního Madagaskaru, zastávka v arboretu 'dAntsokay s neobyčejnou sbírkou místní endemické flóry. Pokračování přes koloniální Tuléar s malgašskými rikšami do plážové vesničky Ifaty, návštěva rezervace Reniala s mohutnými baobaby, nocleh.

ANAKAO | sobota 17. 8. 2019 - neděle 18. 8. 2019

Snídaně. Volno u moře, možnost fakultativních výletů do okolí, výletu na pustý ostrov Nosy Vé a do národního parku Tsimanampetsotsa s mimořádnými porosty malgašské flóry. Nocleh v Anakau.

ANAKAO – TULÉAR - ANTANANARIVO | pondělí 19. 8. 2019

Snídaně. Transfer na letiště v Tuléaru, odlet do Antananariva. Po příletu volno k procházce po starém městě Haute Ville s řadou dlouhých schodišť a koloniální architekturou. Nocleh v Antananarivu.

ANTANANARIVO | úterý 20. 8. 2019

Snídaně. Odjezd do vesnice Ambohimanga, tradičnímu sídlu merinské dynastie, s palácem Rova, dřevěnou a začouzenou chýší krále Andrianampoinimeriny a výstavnějším palácem královny Ranavalony I. Areál se těší dosud mimořádné úctě obyvatel, kteří přinášejí četné obětiny. Návrat do Antananariva, nocleh.

ODLET DO PRAHY | středa 21. 8. 2019

Snídaně. Ranní odjezd do lemuří rezervace za městem, v brzkém odpoledni transfer na letiště a odlet do Prahy s mezipřistáním.

PŘÍLET DO PRAHY | čtvrtek 22. 8. 2019

Cena:
74.770 Kč / osoba v dvojlůžkovém pokoji
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7.280 Kč

CENA ZAHRNUJE
✔ leteckou přepravu Praha - Antananarivo - Praha s mezipřistáními v ekonomické třídě ✔ leteckou přepravu Tuléar – Antananarivo v ekonomické třídě
✔ letištní taxy
✔ 11 noclehů v v uvedených hotelích či obdobných se snídaní
✔ dopravu po trase mikrobusem a program dle itineráře
✔ místního průvodce
✔ českého průvodce
✔ zákonné pojištění cestovní kanceláře

CENA NEZAHRNUJE
x víza: Madagaskar – na letišti v Antananarivu – cca 25 EUR
x pojištění léčebných výloh
x fakultativní akce