NABÍDKA POZNÁVACÍHO ZÁJEZDU PLÁŽOVÉ RÁJE MOSAMBIKU

termín: 28. 4. - 8. 5. 2018
CHARAKTERISTIKA ZÁJEZDU
Pohodově poznávací zájezd s důrazem na plážové pobyty a lokální atmosféru jedné z dosud málo navštěvovaných zemí Afriky, která má obří turistický potenciál, zvláště v plážovém turizmu. Na mosambickém pobřeží v poslední době vyrůstají ultraluxusní plážové hotelové komplexy, velká část pobřežní linie si však dosud uchovává svoji panenskost. Zajímavá je také směs portugalských a afrických vlivů, která vytváří kulturně zajímavou a temperamentní směs. Po trase je zajištěna přeprava expedičním vozem – upravený nákladní vůz – s posádkou a polní kuchyní, polopenze mimo Maputo je zajištěna stravováním z této polní kuchyně, po jihoafrickém stylu se hojně využívá tzv. braai – místní griloviště.

Vrcholné atrakce okruhu:
• temperamentní atmosféra Maputa
• nekonečné pláže
• podmořský život
• idylické souostroví Bazaruto
• autentický venkov
1. den | ODLET Z PRAHY sobota 28. 4. 2018

Odlet z Prahy do Maputa s mezipřistáním.

2. den | PŘÍLET DO MAPUTA neděle 29. 4. 2018

Přílet do Maputa vbrzkém odpoledni. Transfer do hotelu, orientační projížďka po městě snačerpáním mosambické atmosféry na tržišti Mercado Central ve čtvrti Baixa případně renovovaného nádraží, kde o víkendu obvykle spontánně probíhají koncerty. Nocleh v Maputu.

3. den | MAPUTO pondělí 30. 4. 2018

Snídaně. Polodenní pěší prohlídka kompaktního středu Maputa s bizarní směsicí architektonických stylů, kde se mísí portugalské koloniální budovy, výkřiky moderní architektury a socialisticko- realistické sídlištní objekty, vše zasazené do krásné tropické zeleně. Mezi zajímavé objekty patří Casa do Ferro od Gustave Eiffela či nejstarší městská stavba, pevnost Forte de Nossa Senhora da Conceição. Odpoledne návštěva botanické zahrady. Nocleh.

4. den | MAPUTO – INHAMBANE – PRAIA DA BARRA úterý 1. 5. 2018

Snídaně. Odjezd podél pobřeží na sever, cestou zastávky a seznámení se slidovým životem mosambického venkova. Po dojezdu tradiční mozambická večeře a nocleh v Praia da Barra.

5. den | PRAIA DA BARRA středa 2. 5. 2018

Snídaně. Celodenní pobyt u moře, možnost fakultativního výletu za šnorchlováním na korálové útesy. Večeře a nocleh v Praia da Barra.

6. den | PRAIA DA BARRA – TOFO – PRAIA DA BARRA čtvrtek 3. 5. 2018

Snídaně. Celodenní výlet na pláž Tofo, možnost fakultativního výletu za šnorchlováním na korálové útesy. Večeře a nocleh v Praia da Barra.

NABÍDKA POZNÁVACÍHO ZÁJEZDU PLÁŽOVÉ RÁJE MOSAMBIKU
7. den | BARRA - VILANCULOS pátek 4. 5. 2018

Snídaně. Odjezd do Inhambane, prohlídka historického pobřežního města, jež se specializovalo na obchod s otroky. Nalodění na tradiční bárku dhow a přeplavba zátoky do Maxixe. Dojezd do Vilanculos, večeře a nocleh.

8. den | SOUOSTROVÍ BAZARUTO sobota 5. 5. 2018

Snídaně. Nalodění na tradiční bárku dhow a odjezd na chráněné souostroví Bazaruto, klenot mosambického pobřeží. Plážový pobyt na ostrově, šnorchlování a oddych. V pozdním odpoledni návrat do Vilanculos, večeře a nocleh.

9. den | VILANCULOS – XAI XAI neděle 6. 5. 2018

Snídaně. Odjezd zemědělskou krajinou pobřeží do Xai Xai, závěrečný pobyt u pláže, večeře a nocleh.

10. den | XAI XAI - MAPUTO pondělí 7. 5. 2018

Snídaně. Ranní odjezd do Maputa, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

11. den | PŘÍLET DO PRAHY úterý 8. 5. 2018

Cena:
Cena: 74.650 Kč / osoba v dvojlůžkovém pokoji
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 12.650 Kč

✔ leteckou přepravu Praha – Maputo a zpět s mezipřistáním
✔ 8 noclehů v uvedených hotelích
✔ polopenzi formou polní kuchyně mimo Maputo, v Maputu pouze snídani
✔ 4 x oběd formou polní kuchyně
✔ program dle itineráře
✔ dopravu po trase expedičním vozem
✔ místního průvodce po trase a posádku vozu
✔ českého průvodce
✔ zákonné pojištění cestovní kanceláře

CENA NEZAHRNUJE
x- vízum do Mosambiku – na letišti za poplatek 50 USD
x- pojištění léčebných výloh
x- fakultativní akce:


Cestovní doklady:
Pro cestu je nutný elektronicky čitelný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu. MOSAMBIK – vízový styk, vízum se vyřizuje na velvyslanectví Mosambiku v Berlíně, vyřízení trvá týden., nově je možno vízum získat i na vybraném hraničním přechodu za poplatek 50 USD. Povinná očkování nejsou, v případě cesty ze země s výskytem žluté zimnice se vyžaduje doklad o očkování.

Cena platí při účasti minimálně 12 až 14 osob. Rezervace dosud nebyly provedeny.